Travnati tereni i površine
Umjetne travnate površine punjene su pijeskom ili pješčanim/gumenim granulama i izložene su konstantnim utjecajima iz okoliša kao što su pelud, prašina ili lišće. Zbog čestog korištenja terena, a pomanjkanja brige za isti, zbog čega je bazni materijal pritisnut. Gore navedeno rezultira velikom tvrdoćom površine i smanjenom funkcijom drenažnog efekta. Osim toga, postoji i rizik proklizavanja igrača zbog količine korova, mahovine i algi koji izrastu na travnjaku. Strana tijela kao što su slomljeno staklo, žvakaće gume, opušci cigareta i slično također su dodatan rizik za sportaše. Ovo se odnosi i na nepopunjene umjetne terene (npr. hokej tereni) i pješčana multifunkcionalna igrališta.


Pješčano/gumeno ili pješčano punjenji tereni
Rotirajuća četka podiže zaprljani materijal kojim je teren punjen. Fini i prašni dijelovi se usišu i skupljaju u spremnik. Prljavština s terena kao što su kamenčići, razbijeno staklo, žvakaće gume, opušci cigareta i lišće mogu se pretvoriti u grubu nečistoću na terenu. Uz pomoć četkastog valjka vlakna trave se podižu što više, a materijal koji ju popunjava se izravnava.
Sanacija
Izvodimo sve potrebne rekonstrukcije (rezanje trave po slojevima, podizanje, ljepljenje trave po slojevima, saniranje oštećenih dijelova, vraćanje trave u prvobitni položaj),a nakon sanacije radi se klasični servis terena.

Koje su prednosti čišćenja?

1. Produženje vijeka trajanja terena

2. Postavljanje vlakana (koliko je moguće)

3. Mjerenje materijala za punjenje (sustavi za punjenje)

4. Uklanjanje korova

5. Obnavljanje učinka odvodnje
